Ruhumuz Mobilyalara da Yansısın!

Her sonun yeni bir başlangıç getireceğini bilerek, yeni yılda tüm güzel dileklerin gerçek olması umuduyla mutlu yıllar!

Yeni yıldan, yeni hayattan bahsedince haliyle insan bir şeyleri yenileme ihtiyacı duyuyor. Günün büyük bir kısmını geçirdiğimiz odamızın da yenilenme ihtiyacıyla yanıp tutuştuğunu fark ettik gibi?

Az masraflı, yormayan ama radikal boyutta değişim yaşayan bir yaşam ortamı nasıl oluşturabiliriz haydi biraz konuşalım!

Konfor ve şıklık hepimizin vazgeçilmezi olmalı. “yaşam ortamı” ifadesinden kastımız elbette özgür ve özgünlük.

İlk adım renk seçimi: Belki de en önemli kıstas olabilir. Renklerin hayatımıza etkisi büyük olduğundan, yaşam alanınızın temelini gerçekten sizi rahatlatan ve sevdiğiniz renklerden yana kurmalısınız. Tabi ufak bir ip ucu; açık renkler alanı daha ferah gösterir. Bundan ötürü ferahlık hissini güçlendirmek için koyu tonlardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Kullanılacak Mobilya ve Tarz Seçimi: Genellikle en fazla hatanın yapıldığı alan mobilya tercihinde görülüyor. En dikkat edilecek husus odanın genişliğine uygun yatak&mobilya seçilmeli. İp ucu; Vintage ve Retro dekorasyon yeni yılın gözdesi olacak!

Aydınlatma: Aydınlatma unsurlarına karar verirken ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalı, yeni yılda minik led ışıklar ayna, yatak, dolap kenarlarının favorisi olmuş durumda!

Aksesuarlar: En çarpıcıyı sona saklandı! Tamamiyle size özgünlük katan, imzanızı oluşturan en önemli şey elbette aksesuarlar! Bu alanda hayal gücünüz ve hobilerinizin sizi yönelendirmesine izin vermeniz gerekli. Ama ufak bir tüyo; sade duvar ve mobilyalara sahipseniz çarpıcı bohem tarzı, metalik ve daha abartı aksesuarları; rengi ve deseni bol kullandığınız bir duvar ve mobilyalar içinse daha sade, abartısız minik aksesuarları tercih etmenizi önererek yazıyo sonlandırıyor, bu yıl size ne getirdiyse getirsin; 2019un da musmutlu bol umutlu ve gülücüklü bir yılla gelmesini temenni ediyorum! Mutlu yıllar❣️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir