Moda Sokakta!

Bu yıl görmeye alışık olduğumuz binlerce parçadan en bilinenleri masaya yatıralım istedim. Bazı parçalar, sadece anlık parlarken bazı parçaların yıldızının sönmesinin hayli zaman alacağını söylemek doğru olacaktır. Ha bu demek değil ki hiç değişikliğe uğramadan önümüze koyulacak, elbette değişiklikler olacak, moda stabil kalamaz neticede 💆🏻‍♀️

Sözü çok uzatmadan haaaydi birazcık göz atalım şu güzelliklere!

Triko Elbiseler

Özellikle kış aylarında gardırobu açtığımızda elimizin başka şeye gitmediği, vazgeçilmez olan trikoların bu yıl göz nuru elbiseler oldu.

Gerek rahatlığından gerekse sıcak tutuculuğundan dolayı, kış aylarında çok tercih edilen triko, bu yıl elbise kategorisinde kendini gösterdi.

Daha çok ‘kazak elbise’ adıyla anılan bu parçaları, uzun deri çizmeler ve onu tamamlayan şık bir kemer ile kombinlendiğinde kış trendini yakalamış oluyorsunuz! En az bir iki tane dolapta bulunması gereken parçalardan biri denilebilir. Benim yıldızım bu elbiseler ⭐️

Freebag Çılgınlığı

Aslında İngilizcesi waist / belt bag olan, 90’lı yıllarda Türkiye’de görülmeye başlanan ve bel çantası adıyla anılan freebag, ismini ‘free’ isimli bir gençlik dergisinin bu çantaları okuyucularına bedava dağıttırıp kapağına ‘freebag’ yazdırmasıyla aldı.

Günümüzde tekrar trende düşen bu çantalar, rahat taşınılabilir olmasından dolayı sıklıkla tercih edildi.

En üstte bahsettiğim üzere, tahtını bir sonraki yılda devretmeyecek olan parçalardan biri..

File File Filee..

Bir kaç ay önce, 10 kişiden en az 7’sinin tercih ettiği, kullandığı, kendi adıma hiç gitmediğim ve artık görmek istemediğim umarım gelecek yılda da karşımıza çıkmayacak file parçaları..

Belki de kullanımı bu kadar çok abartılmasaydı, dozunda uygulansaydı en azından, varlığını sürdürebilirdi, şu an yok mu? Elbette var.

Ama çoğunluğa vurduğumuzda artık eskisi kadar rövanşta olmadığı apaçık ortada..

Bye byee Fileeee!

Jeanler!

En az file çorap kadar gözlerimizin görmeye alışık olduğu özellikle ceketlerde çok şık rastladığımız jeanleri, gelecek yılda gözlerimiz epey bir görecek..

Hepimizin gardırobuna sızmış bir kaç jean elbette var!

Kolay kombinlenebilmesiyle, günlük hayata uyarlanabilmesiyle gönüllere taht kuran jeanlerin varlığı çok uzuun dönemlere tekabül etmekte. Geçmişten bu zamana kadar varolabilmesi bir yana gün geçtikçe rağbeti artan jeanin ilk kez adını duyuran Levi Strauss bile bu kadar vazgeçilmez olacağını tahmin edemezdi doğrusu…

sevgili jeanler, gelecek yıllarda da görüşelim öpüyoruuum!

Topuklu Aşkına!

Hepimizin sevdiği, kullanmaktan hoşlandığı, günlük kombinleri bir tık hatta bir kaç tık yukarı taşıyan çizmeler, çizmelerimiz…

Yine uzun yıllardır görmeye alışık olduğumuz, elbise ve pantolon kombinelerinde tamamlayıcı nitelikte olan değerli parçalardan deri çizmeler, farklı modelleriyle karşımıza çıkmaya devam edecek. Günlük hayatta kullanacaksak eğer, daha az topuk ve bol konforlu olmasına önem vererek, kombinleri asilleştirecek, şıklığa şıklık katacağız!

Kemer Şıklığı

Gerek iddialı, gerek günlük kombinleri adeta tamamlayıcısı olan, aksesuarların yıldızı kemerler, yaptığımız kombinleri sıra dışı bir görünüme sokuyor..

Özellikle triko elbiselerin kombinlenmesinde çok büyük yere sahip olan kemerler, çok farklı model ve desenlerle karşımıza çıkmakta.

Gelecek yılda da önemini yitirmeyeceğim düşünüyor ve yazımın sonuna geliyorum.

Başka bir yazıda buluşmak dileğiyle, sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir